40 درصد سهم بازار موبایل دنیا در دست چینی ها
پنجشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۴
0 نظر
419 بازدید

بر اساس گزارش مؤسسه تایوانی TrendForce، تا انتهای سال 2014، تعداد تلفن های هوشمند فروخته شده توسط سازندگان چینی به 450 میلیون دستگاه می رسد که 38.6 درصد کل موبایل های فروخته شده در دنیا را تشکیل می دهد. همچنین در این گزارش ذکر شده که شرکت های چینی، پس از ورودشان به بازار جهانی در سال 2011، با آهنگ رشد سالانه 50 درصد در حال پیشرفت هستند.

به گفته آلن چِن (Alan Chen)، تحلیلگر مؤسسه TrendForce، سرعت رشد در 2015 به دلیل کاهش یارانه و اشباع بازار تلفن های هوشمند در چین، به 17 درصد نزول پیدا می کند. با این وجود، میزان سهم چشم بادامی ها از بازار موبایل، در سال بعد به بیش از 40 درصد افزایش می یابد و احتمالاً در 2016، حتی به بیش از 50 درصد می رسد.

لنوو، هواوی و شیائومی هر سه رسماً اعلام کرده اند که قصد دارند به بالاترین میزان فروش در سال های پیش رو برسند. هر یک از این شرکت ها امسال بیش از 60 میلیون دستگاه به سراسر جهان ارسال خواهد کرد. این میزان فروش، آن ها را در رده سوم، پس از اپل و سامسونگ که بیشترین سهم بازار را در اختیار دارند، قرار می دهد.

این سه شرکت چینی، فروش 100 میلیون دستگاه را برای سال 2015 هدف گذاری کرده اند. آلن چن اشاره می کند شیائومی [که انتظار می رود به سیر موفقیت های خود ادامه دهد] و خریدن موتورولا توسط لنوو عوامل اصلی مؤثر بر بازار سال آینده خواهند بود.

متخخصان سامسونگ در همایش سرمایه گذاری این شرکت، به موفقیت شیائومی که توانسته با کنار زدن غول فناوری کره جنوبی، بازار چین را در اختیار بگیرید، شک دارند. شیائومی محصولات خود را به صورت آنلاین می فروشد که بسیاری از هزینه های اضافه را حذف می کند اما سامسونگ معتقد است که این روش برای فروش جهانی کارساز نیست.

در این گزارش همچنین آمده که بیش از 30 درصد فروش شرکت های هواوی، ZTE و TLC مربوط به بازارهای خارجی بوده در حالی که فروش بیشتر شرکت های چینی به داخل این کشور محدود شده اند.

با توجه به اشباع بازار چین، پیش بینی می شود این شرکت ها به بازار کشورهای هند و آمریکای لاتین روی بیاورند. پایین بودن ضریب نفوذ تلفن همراه در این کشورها و رقابت بر اساس قیمت، می توانند این حرکت را توجیه کنند. بنابراین این شرکت ها در 2015 به یک استراتژی اساسی برای گسترش فعالیت های خود نیاز دارند.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر